آزمونی برای شناسایی سبک زندگی مالی

برچسب‌ها :

 

سبک زندگی مالی

چند دقیقه وقت صرف کنید و در مورد سبک زندگی مالی خود فکر کنید. این نوع سبک زندگی اصلا ربطی به این ندارد که شما مجرد، متاهل، مذکر، مونث، مذهبی، غیرمذهبی یا … باشید. سبک زندگی مالی شما شامل هر چیزی می‌شود که بر پول‌تان تاثیر می‌گذارد.

از طریق آزمون زیر می‌توانید تا حدودی با سبک زندگی مالی خودآشنا شوید. پس به سوالات آن با دقت و سریع جواب بدهید.

حال در ادامه به تفسیر جواب‌هایی که داده‌اید می‌پردازیم:

اگر به بیشتر از شش مورد از سئوالات بالا جواب بله داده‌اید این نوع سبک مالی درنهایت شما را به فقیری می‌کشاند حالا شاید اگر الان ثروتمند باشید در سن ۶۰ سالگی به بعد این اتفاق بیافتد. اما نگران نباشید چون این سبک زندگی قابل تغییر است و می‌توانید نوع هزینه‌های خود را در زندگی در آینده تغییر دهید.

اگر بین ۴ تا ۶ مورد از جواب‌های شما بله بوده، سبک مالی‌تان در یک حالت هشدار قرار دارد و باید برخی قسمت‌های آن را تغییر دهید.

اگر بین صفر تا سه جواب بله به این سئوالات داده‌اید به این معنی است که سبک زندگی شما به لحاظ مالی بسیار خوب است. و نیازی نیست که نسبت به نوع خرج‌هایی که می‌کنید زیاد حساسیت نشان دهید.

 

اگر سبک زندگی شما به لحاظ مالی نیازمند تغییراتی است نگران نباشید چون ما در مدرسه سرمایه‌گذاری به همین موضوعات خواهیم پرداخت و نگرشی در شما بوجود می‌آوریم که به آسانی بتوانید میزان هزینه‌ها و خرج‌هایی که می‌کنید را تغییر دهید و یک سبک جدید مالی برای خود ایجاد کنید.

 

 

عضویت در تلگرام

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *