من احساس می‌کنم نمی‌توانم آموزش‌های مالی را فرا بگیرم!

برچسب‌ها :

آموزش‌های مالی

 

ممکن است کمی در مورد یادگیری آموزش‌های مالی احساس ترس کنیم. امور مالی شامل موضوعاتی نظیر مالیات، بیمه، سرمایه‌گذاری و نرخ بهره است. اما زمانی که یادگیری در مورد هر کدام از این موضوعات را شروع می‌کنید متوجه می‌شوید که این مباحث آنقدرها هم که فکر می‌کردید پیچیده نیستند حتی مباحث زیادی در مورد پول و روش‌های مدیریت پول وجود دارد که بسیار جذاب هستند و می‌توانید به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید. البته یادگیری همه‌ی این موضوعات در حد یک متخصص مالی کاری بسیار چالشی است ولی خبر خوب این است که قرار نیست شما به یک متخصص مالی تبدیل شوید بلکه در همه‌ی این آموزش‌ها را در حدی لازم دارید که امورات مالی خود را با آن کنترل کنید و امنیت مالی آینده‌ی خود را از طریق آن تامین کنید.

همچنان که در زندگی خود مراحلی را پشت سر می‌گذارید دوران کودکی، نوجوانی، جوانی، میان‌سالی، مجردی، متاهلی، شاغل شدن، بیکار شدن، راه‌اندازی کسب‌وکار جدید و بسیاری موقعیت‌های جدیدی که در زندگی به دست می‌آورید به بخش‌هایی از آموزش‌های مالی نیاز پیدا می‌کنید، معنی این گفته این است که لازم نیست تمامی مباحث سواد مالی را یکجا یاد بگیرید بلکه به مقتضای زمان و موقعیتی که در آن قرار گرفته‌اید باید آموزش مربوطه را انتخاب کنید.

مثلا فرض کنید در ابتدای تشکیل زندگی مشترک هستید و درآمدی دارید که به سختی کفاف زندگی‌تان را می‌دهد در این حالت بهتر است که مباحث بودجه‌بندی  و روش‌های درست هزینه‌کردن را یاد بگیرید تا روش‌های سرمایه‌گذاری مثلا در بازار بورس یا سکه. در همان زمان باید به روش‌های افزایش درآمد فکر کنید و این که چگونه خود را برای دوران بازنشستگی بیمه کنید. اگر زمانی فرا رسید که خواستید برای خود خانه‌ای بخرید باید نسبت به قراردادهای مالی حساسیت نشان دهید و درمورد آنها مطالعه کنید و همچنین از انواع وام‌های موجود در بازار برای تامین قسمتی از نقدینگی خود اطلاع حاصل کنید.

در دوره‌ای از زندگی خود باید با نرخ بهره آشنا شوید و این که بهره مرکب چگونه می‌تواند میزان سرمایه‌ی شما را در عرض چند سال چندین برابر کند و به همین شکل به مقتضای زمان آموزش‌های لازم را ببینید.

اگر هر زمان که نسبت به موضوعی احساس نیاز کردید، دنبال یادگیری آن رفتید دیگر یادگیری آن برایتان سخت نخواهد بود و به راحتی می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید. یادتان باشد هر زمان که کاربرد موضوعی را در زندگی خود بدانید بهتر می‌توانید آن را یاد بگیرید.

پس هرکسی می‌تواند آموزش‌های مالی را به مقتضای موقعیت زندگی خود به خوبی یاد بگیرد.

 

 

عضویت در تلگرام

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *