چرا اهمیت سواد مالی را درک نکرده‌ایم؟

برچسب‌ها :

سواد مالی

 

ما در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم، وقتی هنوز بچه‌ایم و چیزی از دنیا سرمان نمی‌شود نام پایتخت اکثر کشورهای جهان را یاد می‌گیریم، خیلی سریع کار کردن با کنترل تلویزیون را یاد می‌گیریم، از لپ‌تاپ و تبلت و گوشی‌های هوشمند سر در می‌آوریم، اغلب برنامه‌های ورزشی را دنبال می‌کنیم و جریان مسابقات را زیر نظر می‌گیریم. همه‌ی اینها و خیلی بیشتر از اینها را برای زندگی‌مان ضروری می‌بینیم و در پی یادگیری‌شان هستیم اصلا این موضوعات برایمان جذاب هستند، اما وقتی نوبت به بحث امور مالی شخصی می‌رسد یک دفعه همه چیز تغییر می‌کند برایمان جذاب نیست، ضرورت آن را درک نمی‌کنیم و هیچ کاری هم در جهت یادگیری آن انجام نمی‌دهیم.

چرا؟

چرا احساس می‌کنیم مدیریت امور مالی شخصی کاری پیچیده است؟ چرا از آن می‌ترسیم؟ چرا از رفتن به سراغ آن به هر دلیلی طفره می‌رویم؟ چرا به پولی که این همه با زحمت به دست آورده‌ایم اجازه می‌دهیم به راحتی از دست‌مان خارج شود و از بین برود؟

آیا نباید در مورد امور مالی شخصی خود چیزی یاد بگیریم؟

شاید ما نسبت به امورات مالی خود بی‌توجه هستیم چون:

اگر هرکدام از این دلایل تا حدودی برای شما هم آشناست زمان آن رسیده که درمورد نگرش و ذهنیت خود نسبت به امور مالی و مدیریت پول تجدید نظر کنید. امور مالی و مدیریت پول یک از موضوعاتی است که به شدت مهم و ضروری هستند و نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در زندگی شما ایفا می‌کنند.  اگر نسبت به این امور بی توجه باشید شاید بتوانید به زندگی‌تان ادامه دهید اما قطعا از کیفیت لازم برخوردار نخواهد بود.

هرزمانی که تصمیم قاطع گرفتید نسبت به امور مالی خود بی‌تفاوت نباشید و یادگیری آن را شروع کنید بدانید که نیمی از راه را طی کرده‌اید و به زودی متوجه خواهید شد که این مسیر نه پیچیده است و نه سخت، بلکه بسیار مسیر جذابی در پیش رو خواهید داشت که هر روز می‌توانید کاربرد آن را در زندگی شخصی‌تان ببینید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *