سود مرکب هشتمین شگفتی جهان است

سود مرکب

 

در هر شرایط مالی که قرار دارید حتما ملزم به رعایت این قانون هستید که قسمتی از درآمد خود را پس‌انداز کنید.

هیچ راهی برای گریز از این اصل وجود ندارد.

پیشنهادی که در این مقاله به شما شده این است که این پس‌انداز را در هر کاری که وارد می‌کنید باید از مفهوم سود مرکب پیروی کنید چه در بانک به صورت سپرده‌گذاری پس‌انداز می‌کنید و چه وارد یک کار تجاری می‌شوید.

بحث سر این است که برای این میزان پس‌انداز، سود آن را برداشت نکنید بلکه دوباره آن را سرمایه‌گذاری کنید.

در نقل قولی که به انیشتین نسبت می‌دهند ونمی‌دانم تا چه اندازه صحت دارد گفته می‌شود که انیشتین از سود مرکب به عنوان هشتمین شگفتی دنیا یاد کرده است و گفته است که یکی از قدرتمندترین پدیده‌هایی‌ست که تاکنون با آن مواجه شده‌ام.

من به این گفته اعتقاد دارم کما اینکه در کتاب «اثر مرکب» نوشته دارن هاردی هم به تفصیل در مورد معجزه‌ی اثر مرکب یا همان سودمرکب توضیح داده شده است. اگر می‌خواهید با تاثیر سودمرکب بر رفتار خودتان به عنوان یک انسان آگاهی یابید توصیه‌ی اکید دارم که حتما چند بار کتاب اثر مرکب را بخوانید.

در یک فایل اکسل که طراحی‌ کرده‌ام و در لینک زیر در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد به راحتی می‌توانید با تغییر میزان پولی که هر ماه قرار است پس‌انداز کنید و نیز تغییر میزان سود بانکی در طول سال‌های مختلف که از یک تا سی سال متغیر است به میزان مبلغ سرمایه‌گذاری خود به همراه سود آن دست پیدا کنید.

دانلود فایل اکسل محاسبه سود مرکب

مطالعه بیشتر