آیا از طریق پیش بینی بازار می توان به سود رسید؟

پیش بینی بازار و سودسازی

 

آنتونی رابینز را بیشتر به عنوان یک سخنران انگیزشی در حوزه موفقیت و توسعه فردی می شناسیم.

اما آنتونی رابینز در حوزه مالی هم کتاب هایی نوشته است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

او در کتاب هایش توانسته است مسایل مهم حوزه بازارهای مالی و سرمایه گذاری را با یک زبان بسیار ساده  و شیوا بیان کند.

 

کتاب تزلزل ناپذیر که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد یکی از این کتاب های بسیار خوب در حوزه مالی است که بهتر است هرکسی که می خواهد وارد بازارهای مالی شود حتما یکبار این کتاب را بخواند.

 

در ادامه چند پاراگراف کوتاه از یکی ار بخش های این کتاب را با همدیگر مرور می کنیم.

آنتونی رابینز در بخشی از کتاب تزلزل ناپذیر به بررسی پیش بینی تغییرات قیمتی در بازار سهام و سودگیری از طریق نوسان گیری در بازار می پردازد و به این شیوه این موضوع جالب را بیان می کند:

 

آیا از طریق پیش بینی بازار می توان به سود رسید؟

«چرا اینقدر سخت است که بتوان به درستی تغییرات بازار را پیش بینی نمود.

و در لحظه مناسب، سهامی را خرید و فروش کرد تا بیشترین بهره را از افزایش قیمت های بازار بدست آورد و از آسیب کاهش قیمت ها در امان ماند؟

بسیاری از مردم به اشتباه تصور می کنند که برای به نتیجه رسیدن در این روش، تنها کافی است که در بیشتر از پنجاه درصد مواقع تصمیم درستی بگیرند.

اما نتایج تحقیقی که توسط اقتصاددان و برنده جایزه نوبل، ویلیام شارب انجام شده است، نشان می دهد سرمایه گذارانی که می خواهند از طریق پیش بینی در نوسانات بازار و خرید و فروش سهام در مناسب ترین لحظه ها، در کوتاه مدت به سود برسند، باید چیزی حدود ۶۹ تا ۹۱ درصد از مواقع تصمیم درستی بگیرند.

البته می توان با اطمینان گفت چنین درصدی از موفقیت حتی برای خوش شانس ترین افراد، غیرممکن است.

 

ادامه مطالب  آموزش کامل انواع الگوهای قیمتی در تحلیل تکنیکال

در یک تحقیق دیگر که توسط محققان برجسته حوزه مالی، ریچارد بوئر و جولی دالکوئیست انجام شد، بیش از یک میلیون معامله خرید و فروش سهام در مناسب ترین لحظه که در بین سال های ۱۹۳۶ تا ۱۹۹۹ صورت گرفته بود بررسی شد و مشخص گردید که در ۸۰% این موارد، سود متوسط بازار (یعنی سودی معادل سود شاخص سهام) بیشتر از سود حاصل از این استراتژی بوده است.»

 

چهار مهارت برای موفقیت در بازار سهام

همان طور که در متن بالا خواندید معمولا این پیش بینی های دقیق در بازار سهام نیست که باعث می شود شما پول دار بشوید و سود زیادی از این بازار بدست آورید…

بلکه شما به عنوان یک معامله گر باید مهارت هایی غیر از مهارت پیش بینی کردن بازار داشته باشید تا بتوانید در این بازار به سود برسید.

البته خود آنتونی رابینز به چهار مورد از این مهارت ها در کتابش اشاره کرده است که در ادامه به اختصار به آنها اشاره می کنیم:

 

مهارت حفظ سرمایه

اولین مهارتی که در بازار معامله گری طبق گفته آنتونی رابینز باید داشته باشید مهارت حفظ سرمایه است و اینکه روی سرمایه خود حساس باشید و آن را ……. ریسک هایی نکنید که به یکباره …. زیادی از آن را از دست بدهید.

 

نسبت سود به ریسک نامتقارن

دومین مهارت، مهارت استفاده از نسبت سود به ریسک نامتقارن یا همون نسبت ریسک به ریوارد است که در یک مقاله جداگانه و بعنوان یکی از ویژگی های معامله گران موفق آن را توضیح دادیم.

 

حساس بودن نسبت به کارمزدها و هزینه های پنهان

مهارت سوم، مهارت حساس بودن نسبت کارمزدها و هزینه های پنهان معاملات است و اینکه سرمایه خود را وارد هر معامله ای نکنیم تا بی جهت مشمول کارمزدها، مالیات ها، و ده ها هزینه های پنهان دیگر شود.

 

ادامه مطالب  ارز دیجیتال اتریوم چیست | مقایسه اتریوم و بیت کوین

استفاده از سبد سرمایه گذاری

و بالاخره مهارت چهارم که به آن اشاره می کند مهارت استفاده از سبد سرمایه گذاری است و اینکه در دنیای امروز با وجود دسترسی به انواع بازارهای سرمایه گذاری، پیشنهاد می شود که یک سبد سرمایه گذاری متنوع از انواع بازارها داشته باشیم.

 

Print Friendly, PDF & Email
ارز دیجیتال مشاوره سرمایه گذاری اینستاگرام

به این مطلب امتیاز بدید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی