معرفی ارز دیجیتال بایننس کوین Binance Coin

ارز دیجیتال بایننس

 

دیروز مطلبی با عنوان تتر چیست منتشر کردیم که در آن تتر را بعنوان سومین ارز دیجیتال به لحاظ ارزش بازار معرفی کردیم اما با رشد حدود صد در صدی که ارز دیجیتال بایننس Binance Coin در عرض یک روز داشت باعث شد جایگاه این ارز که قبلا در رده چهارم بود به رده سوم ارزش بازار ارتقا پیدا کند.

 

ارزش بازار ارز بایننس

 

بنابراین امروز که این مقاله را می نویسم بایننس بعنوان یک ارز محبوب در جایگاه سوم ارزش بازار قرار دارد.

اما ارز دیجیتال بایننس Binance Coin چیست و چه تفاوتی با دیگر ارزها دارد و کاربرد این ارز چیست؟

 

ارز دیجیتال بایننس Binance Coin چیست؟

شاید وقتی اسم ارز بایننس را بشنوید آن را با صرافی بایننس اشتباه بگیرید برای اینکه ارتباط بین این دو را خوب درک کنید و اهمیت سکه بایننس را بهتر درک کنید در ابتدا راجع به صرافی بایننس توضیحات مختصری خواهیم داد.

 

صرافی ارز دیجیتال بایننس

صرافی بایننس (Binance) یک صرافی ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ کار خود را شروع کرد.

موسس این صرافی یک چینی الاصل به نام آقای چانگ پنگ ژائو است که مدتی بعد از شروع به کار، به دلیل محدودیت های کشور چین در رابطه با معاملات ارزهای دیجیتال، دفتر اصلی شرکت را به ژاپن منتقل کرد و دوباره بعد از مدتی مجبور به انتقال آن به کشور مالت شد.

صرافی ارز دیجیتال بایننس خیلی زود شروع به رشد کرد و در حال حاضر (سال ۲۰۲۱) بزرگترین صرافی آنلاین ارزهای دیجیتال در دنیاست.

 

صرافی بایننس

 

بسیاری از معامله گران ایرانی بر روی این صرافی به معامله ارزهای دیجیتال می پردازند.

و با وجود اینکه هر لحظه امکان مسدود شدن حساب کاربران ایرانی به دلیل تحریم وجود دارد اما تاکنون اقدامی از جانب این صرافی صورت نگرفته است.

این صرافی در سال ۲۰۱۷ و همان اوایل کار اقدام به توسعه توکن بایننس بر روی بستر اتریوم کرد.

اما بعد در سال ۲۰۱۹ آن را به بلاک چین مخصوص خود با عنوان بایننس چین منتقل کرد و تبدیل به سکه بایننس شد.

هدف اصلی بایننس از انتشار ارز دیجیتالی بایننس جذب سرمایه برای توسعه صرافی بایننس بود.

صعود یا نزول قیمتی این ارز به شدت تحت تاثیر وضعیت شرکت بایننس است و این برخلاف وضعیتی است که بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر دارند و تاثیرپذیری شان از شرایط خارجی بیشتر است.

ارز دیجیتال بایننس را نمی توان استخراج کرد چرا که تمام سکه ها در زمان عرضه اولیه آن در سال ۲۰۱۷ توزیع شده اند.

یکی از کاربردهای جذاب بایننس، پرداخت کارمزد معاملات در صرافی بایننس است.

بر طبق سیاستی که شرکت بایننس در نظر گرفته است معاملاتی که هزینه کارمزد آنها با بایننس پرداخت شود مشمول ۲۵ درصد تخفیف می شوند.

علاوه بر دریافت تخفیف در پرداخت کارمزدها در صرافی بایننس از این ارز بعنوان وسیله ای برای سرمایه گذاری، معامله گری و مبادلات مالی استفاده می شود.

طبیعتا مثل همه ارزهای دیجیتالی دیگر، برای نگهداری و مبادلات این ارز، باید از کیف پولی استفاده کنید که این نوع ارز را پشتیبانی کند.

هنگام استفاده از کیف پول های دیجیتالی به کاربران ایرانی حتما باید به این نکته توجه کنند که ممکن است شرکت ارائه دهنده این کیف پول، به دلیل تحریم های امریکا علیه ایران، کیف پولتان را مسدود کند.

البته بسیاری از این وب سایت ها که کیف پول های رایگان هم در اختیار کاربرانشان قرار می دهند از همان ابتدا این سرویس را برای کاربران ایرانی مسدود کرده اند.

اما شما باید مراقب باشید که وب سایت هایی که امروز به یک کاربر ایرانی سرویس می دهند ممکن است چند روز بعد به بهانه اینکه شما ایرانی هستید حسابتان را مسدود کنند.

پس در جریان کار با کیف پول ارزهای دیجیتالی دقت داشته باشید که حتما کلید خصوصی و کلمات بازیابی را نزد خود نگه دارید تا اگر اتفاقی برای کیف پولتان افتاد بتوانید ارزهای خود را در جایی دیگر بازیابی کنید.

با توجه به نوع صرافی ارز دیجیتالی که انتخاب کرده اید همان صرافی ها کیف پول در اختیار شما قرار می دهند و می توانید برای نقل و انتقالات از همان کیف پول ها استفاده کنید.

برای دسترسی به نمودار قیمتی ارز بایننس می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

 

ادامه مطالب  آیا از طریق پیش بینی بازار می توان به سود رسید؟

نمایش نمودار قیمتی ارز دیجیتال بایننس

 

و اگر می خواهید اخبار و تحلیل های مربوط به این ارز را دنبال کنید می توانید از لینک زیر به صفحه این تحلیل ها وارد شوید.

 

نمایش اطلاعات و تحلیل های مربوط به ارز دیجیتال بایننس

Print Friendly, PDF & Email
ارز دیجیتال مشاوره سرمایه گذاری اینستاگرام

به این مطلب امتیاز بدید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی