نکات و روش های مهم برای یک خرید هوشمندانه

خرید هوشمندانه

 

چگونه خرید هوشمندانه داشته باشیم؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

stars

 

شاید تصور کنید خرج کردن یکی از آسان ترین بخش ها در مدیریت پول است چون اغلب افراد این احساس را دارند که بلدند چه جوری پول شان را خرج کنند.

 

اما متاسفانه این گونه نیست و یکی از بزرگ ترین مشکلات در زمینه مدیریت پول مربوط می شود به این بحث که چگونه پولی که دست مان رسیده است را خرج کنیم و یا به اصطلاح خرید هوشمندانه ای داشته باشیم

 

روش ها و نکته های زیادی وجود دارد که کمک می کنند تا مدیریت به مراتب بهتری نسبت به روش های خرج کردن پول داشته باشیم و از این طریق پول بیشتری پس انداز کنیم.

 

اگر هنگام خرج کردن تصمیمات هوشمندانه تری بگیرید و با دقت در مورد چیزی که می خرید فکر کنید متوجه خواهید شد که هر بار هنگام خرج کردن می توانید قسمتی از پول تان را پس انداز کنید و این پس اندازها با گذشت زمان بیشتر و بیشتر می شوند.

 

اگر برای امور مالی خود بودجه بندی داشته باشید و یاد بگیرید که چگونه قبل از هر خریدی برای آن برنامه ریزی داشته باشید خیلی راحت و آسان می توانید پس انداز هم داشته باشید.

 

کلید خرج کردن درست و بهینه این است که بر طبق اهداف مالی تان خرج کنید و البته هرگز بیشتر از چیزی که دارید خرج نکنید.

 

هر زمان که تصمیم به خرید گرفتید باید اهداف مالی و بودجه بندی خود را در نظر داشته باشید و غیر از آنچه که در آنها مشخص شده است خرید دیگری نکنید تا بتوانید خرید هوشمندانه ای داشته باشید.

 

قبل از هر خریدی خوب به آن فکر کنید.

وقتی که برای خرید تصمیم می گیرید، اغلب موضوعات دیگری نیز غیر از میزان پولی که می خواهید خرج کنید در تصمیم گیری تان نقش بازی می کنند.

 

ادامه مطالب  آموزش سواد مالی | اصول پایه ای - درس اول

پس همیشه قبل از انجام خرید خوب به گزینه های دیگری که می توانید به جای خرید آن وسیله خاص داشته باشید فکر کنید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

 

برای مثال قبل از آنکه  در مغازه ای برای یک جفت کفش ورزشی گران بها بخرید حتما به قیمت  انواع دیگر مدل های آن در مغازه های دیگر هم توجه کنید.

 

به این نوع خرید، «خرید مقایسه ای» گفته می شود.

دقیقا همان جفت کفش ممکن است در فروشگاهی دیگر ارزان تر باشد.

خرید مقایسه ای یکی از راه ها برای خرید هوشمندانه است.

Print Friendly, PDF & Email
ارز دیجیتال مشاوره سرمایه گذاری اینستاگرام

به این مطلب امتیاز بدید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی