قانون مورفی و لزوم صندوق ضروری پول

قانون مورفی و لزوم صندوق ضروری پول

 

قانون مورفی و لزوم صندوق ضروری پول

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

stars

 

اگر مقداری پول به عنوان صندوق ذخیره ضروری پس انداز کرده اید که در مواقع اضطراری از آن استفاده کنید یادتان باشد در شناخت موارد اضطراری به اشتباه نیافتید.

 

اکثر افراد و خانواده ها پولی به عنوان پس انداز برای مواقع ضروری کنار می گذارند اما متاسفانه در تشخیص موارد ضروری دچار اشتباه می شوند.

 

مثلا اکثر افراد از این پول برای خریدهای شب عید استفاده می کنند، عید یک وضعیت اضطراری نیست که نتوان زمان وقوع آن را تشخیص داد در ایران عید همیشه اول فروردین شروع می شود پس باید خریدهای شب عید را در بودجه اسفندماه قرار دهید نه اینکه از صندوق ضروری برداشت کنید.

 

یادتان باشد صندوق ضروری برای مواقع ضروری است.

 

یا خرید وسایل آموزشی بچه ها هنگام بازشدن مدرسه و رفتن به مسافرت هیچ کدام مربوط به برداشت از این صندوق نمی شوند چون زمان وقوع هر دو قابل پیش بینی است.

 

وقوع تصادف، اخراج شدن از کار، دوبرابر شدن قیمت دلار نمونه هایی از وضعیت اضطراری هستند که زمان وقوع آنها قابل پیش بینی نیست.

 

مورفی قانونی دارد که می گوید «هر خطای احتمالی حتما رخ خواهد داد»

من نمی گویم این قانون حتما درست است اما در زندگی هر کدام از خودمان می توانیم نمونه های فراوانی از این قانون را پیدا کنیم که اگر ده راه درست برای انجام کاری وجود داشته باشد و یک راه غلط، حتما آن راه غلط را امتحان می کنیم.

 

اما خبر خوب این است که اگر برای مواقع ضروری از قبل تدبیری داشته باشید و هزینه های مالی احتمالی آن را پس انداز کرده باشید قانون مورفی به سراغ شما نمی آید.

 

داشتن صندوق ضروری پول را جدی بگیریم.

Print Friendly, PDF & Email
ادامه مطالب  هفت دسته از افرادی که عادات بد مالی دارند
ارز دیجیتال مشاوره سرمایه گذاری اینستاگرام

به این مطلب امتیاز بدید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی