نحوه کار با صرافی نوبیتکس + نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

بعد از اینکه در سایت نوبیتکس ثبت نام کردید و احراز هویت اولیه شما تایید گردید حالا می توانید ترید کردن در این بازار را شروع کنید. اگر با نحوه ثبت نام با این صرافی آشنا نیست از این صفحه میتوانید آموزش ثبت نام در نوبیتکس را یاد بگیرید.

برای ترید کردن لازم است با قسمت های مختلف سایت نوبیتکس به عنوان یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال آشنا شویم.

بدیهی است اگر شما نحوه کار با یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی را یاد بگیرید کار کردن با بقیه صرافی های دیگر ایرانی برایتان ساده خواهد شد و می توانید به راحتی روی آنها هم معامله کنید.

مهم این است که آن قسمت هایی که بعنوان یک تریدر لازم است در مورد آنها اطلاعاتی داشته باشید را بدانید.

در مورد صرافی های خارجی هم در درس های آینده یک نمونه را بررسی خواهیم کرد.

آموزش کار با صرافی نوبیتکس

صرف نظر از اینکه شما در چه صرافی یا بازاری کار می کنید برای کار کردن با سامانه های معاملاتی لازم است که یک سری کارها را بلد باشید، این کارها شامل این موارد هستند:

  • باید بتوانید به حساب صرافی خود پول واریز کنید
  • باید بتوانید از حساب خود در صرافی پول برداشت کنید
  • باید بتوانید نمودار قیمتی و عرضه و تقاضای ارزهای مختلف را مشاهده کنید
  • باید بتوانید یک ارز خاص را بخرید
  • باید بتوانید یک ارزی که قبلا خریداری کرده اید را بفروشید
  • باید بتوانید گزارشی از میزان خرید و فروش ها، و برداشت ها و واریزهای خود داشته باشید

این شش تا کار را باید در هر صرافی چه داخلی و چه خارجی بلد باشید

در ادامه به توضیح هرکدام از این کارها در صرافی نوبیتکس می پردازیم.

توصیه می کنم قبل از اینکه به تشریح جزئیات هرکدام از این کارها بپردازیم خودتان نگاهی موشکافانه به صفحه اول حساب کاربری خودتان بیاندازید و روی هرکدام از گزینه ها حداقل یک بار کلیک کنید و سعی کنید از نحوه کار با آن سر در بیاورید.

اگر این طوری عمل کنید راحت تر می توانید مطالب بعدی را درک کنید.

در شکل زیر نمایی کلی از صفحه اول حساب کاربری تان در صرافی نوبیتکس می بینید.

 

صفحه کاربری در سایت نوبیتکس

 

به هر بخش نگاهی بیاندازید و آن را با ۶ کاری که در بالا به آنها اشاره کردیم مقایسه کنید ببینید کدام یک از نیازهایتان را می توانید با آن رفع کنید.

 

واریز پول به حساب صرافی نوبیتکس

برای شروع معامله گری در هر نوع صرافی ارز دیجیتال باید ابتدا پولی  به حساب کاربری تان در آن صرافی واریز کنید.

با توجه به اینکه حداقل معاملات در صرافی نوبیتکس و اغلب صرافی ها در حال حاضر یکصد هزار تومان است پس حداقل پولی که برای معامله واریز می کنید با احتساب کارمزد باید چیزی بیشتر از یکصد هزارتومان باشد.

البته در ادامه یاد می گیریم که غیر از ارز ریالی، با سایر ارزهای دیجیتال هم می توانید به حسابتان پول واریز کنید.

 

واریز ریالی به حساب نوبیتکس

برای واریز به صورت ریالی به حساب کاربری تان در صرافی نوبیتکس روی گزینه کیف های من در منوی عمودی سمت راست صفحه سایت کلیک کنید تا تصویری مطابق شکل زیر ظاهر شود.

کیف پول های من

در این صفحه می توانید با انواع ارزها پول به حساب خودتان واریز کنید. فعلا ما روی اولین گزینه که تصویر پرچم ایران و عبارت ریال دارد روی قسمت واریز کلیک کنید تا تصویری مطابق شکل زیر ظاهر شود.

 

ادامه مطالب  مدیریت ریسک چیست + ریسک سرمایه گذاری

واریز ریالی به حساب نوبیتکس

 

در این صفحه لینک توضیحاتی برای واریز در قسمت بالا گذاشته شده است که در صورت نیاز می توانید آن را هم مطالعه کنید.

نکته ای که اینجا لازم است خیلی به آن دقت کنید این است که واریز وجه ریالی به حساب نوبیتکس فقط باید از طریق همان شماره حساب و کارتی باشد که قبلا هنگام ثبت نام اعلام کرده بودید و از هیچ کارت دیگری استفاده نکنید.

در قسمت کارت بانکی شماره کارتی که می خواهید با آن پول واریز کنید را انتخاب کنید در قسمت بعدی مقدار مبلغ واریزی را به تومان وارد کنید و سپس روی گزینه انتقال به درگاه پرداخت کلیک کنید تا به صفحه درگاه پرداخت وصل شوید در این صفحه مشخصات کارت بانکی خود را وارد کنید و گزینه پرداخت را بزنید.

 

صفحه پرداخت ریالی در نوبیتکس

 

به محض اینکه پرداخت کامل شد پول در حساب کاربری شما نمایش داده می شود یعنی اگر دوباره به بخش کیف های من بروید در کنار عبارت موجودی، مبلغ وارد شده به ریال را می توانید مشاهده کنید.

 

واریز ارز دیجیتال به نوبیتکس

ممکن است شما در یک صرافی دیگر حساب کاربری داشته باشید و بخواهید مقداری از ارزهای دیجیتال خود را به صرافی نوبیتکس منتقل کنید یا اینکه می خواهید ارز موجود در کیف پول دیجیتال خود را به این صرافی منتقل کنید.

این کار بیشتر زمانی استفاده می شود ک شما مثلا در یک صرافی ارز دیجیتال مثل بایننس که یک صرافی حارجی است حساب فعال دارید و حالا می خواهید بخشی از ارزهای خود را به بازار ایران وارد کنید در این حالت ارزهای دیجیتال خود را به صرافی داخلی مثل نوبیتکس منتقل کنید و سپس با فروش آنها و تبدیل به ریال می توانید به پول خود دسترسی داشته باشید.

برای واریز ارز دیجیتال به حساب کاربری خود در نوبیتکس دوباره روی کیف های من کلیک کنید در این حالت با توجه به ارزهایی که صرافی نوبیتکس پشتیبانی می کند می توانید هر ارزی که بخواهید به این صرافی واریز کنید.

مثلا فرض کنید شما در یک صرافی دیگر یا در کیف پول دیجیتال خود مقداری بیت کوین کش دارید و می خواهید آن را به این صرافی منتقل کنید.

در این حالت باید در بخشی که مربوط به بیت کوین کش است و در واقع یک کیف پول گرم اتریوم است که این صرافی در اختیار شما قرار داده است روی گزینه واریز کلیک کنید.

با کلیک روی گزینه واریز مطابق شکل زیر کادری ظاهر می شود که شما باید روی دکمه ایجاد والت کلیک کنید با کلیک روی این گزینه آدرس کیف پول بیت کوین کش شما ساخته می شود.

 

ساخت کیف پول در نوبیتکس

 

با استفاده از این آدرس می توانید از هر کیف پولی یا هر صرافی دیگری به حساب خودتان در نوبیتکس پول از نوع ارز دیجیتال بیت کوین کش واریز کنید.

 

آدرس کیف پول بیت کوین کش

 

علامت کیو آر کد کنار آدرس هم برای دسترسی به آدرس کیف پول از طریق اسکن کردن است که می توانید برخی مواقع از آن استفاده کنید.

 

ادامه مطالب  کیف پول دیجیتال چیست؟ (آشنایی با انوع کیف پول های دیجیتالی Wallet)

نکته ای که در واریز ارز دیجیتال باید به آن توجه کنید میزان کارمزد این انتقال اگر مقدار ارزی که می خواهید انتقال دهید کم است توصیه من این است که ابتدا آن ارز را به تترترونی تبدیل کنید پس آن را به حساب های دیگرتان انتقال دهید. اگر در مورد تترترونی چیزی نمی دانید حتما به مقاله ای که در باره ارز دیجیتال تتر نوشته ام سری بزنید تا با انواع آشنا شوید.

بعد از اینکه از حساب های دیگر خود یا دیگران به این آدرس پول واریز شد می توانید آن را در قسمت موجودی در منوی کیف های من مشاهده کنید.

 

برداشت پول از صرافی نوبیتکس

برای برداشت پول از صرافی نوبیتکس می توانید به دو صورت برداشت ریالی و برداشت ارزی عمل کنید.

 

برداشت ریالی از حساب نوبیتکس

در همان منوی سمت راست، روی گزینه کیف های من کلیک کنید این بار در صفحه بازشده در مقابل کیف پول ریالی خود روی گزینه برداشت کلیک کنید.

 

برداشت از حساب ریالی در نوبیتکس

 

در کادری که مطابق شکل زیر باز می شود مبلغی که می خواهید از حساب برداشت کنید را وارد کنید.

 

برداشت ریالی از حساب نوبیتکس

 

در کادر پایینی شماره حساب مقصد که قبلا هنگام ثبت نام اعلام کرده بودید را انتخاب کنید.

برای برداشت از حساب باید ویژگی شناسایی دو عاملی را فعال کنید.

فعال سازی این ویژگی کار خاصی ندارد فقط باید ابتدا نرم افزار Google Authenticator را از گوگل پلی یا بازار دانلود کنید و تصویر کیو آر کد ظاهر شده را با آن اسکن کنید.

در این حالت هر زمان در بخش شناسایی دو عاملی از شما درخواست کد کرد سریع نرم افزار Google Authenticator را در گوشی تان باز کنید و کدی که در آن ظاهر می شود را در کادر مربوط به آن در سایت نوبیتکس وارد کنید.

در قسمت پایین تر، کارمزد انتقال را می نویسد که برای برداشت های ریالی مبلغ زیادی نیست.

در پایان روی گزینه ایجاد درخواست برداشت کلیک کنید تا بعد از مدتی که معمولا زیاد هم نیست (در قسمت بالای همین صفحه زمان بندی واریز پول را نوشته است) پول به حساب شما واریز می شود.

 

برداشت ارزی از حساب نوبیتکس

برای برداشت ارزی از حساب نوبیتکس شما ابتدا می بایست احراز هویت کامل در سایت انجام داده باشید و به سطح دو کاربری ارتقا پیدا کرده باشید.

برای ارتقا به سطح دو کاربری از ویدیوی آموزشی زیر استفاده کنید:

 

 

 

بعد از اینکه به این سطح از کاربری ارتقا پیدا کردید حالا می توانید برای انتقال، دوباره به منوی کیف پول های من بروید و این بار برای هر ارز دیجیتال روی قسمت برداشت کلیک کنید تا یک صفحه مطابق شکل زیر باز شود:

برداشت ارزی از حساب نوبیتکس

 

در این کادر مبلغ ارز دیجیتال را وارد می کنید آدرس کیف پولی که از قبل  آن را داشتید و می خواهید پول را برای آن انتقال دهید را وارد کنید.

کد شناسایی دوعاملی را از طریق google Authenticator ایجاد کنید و در کادر مربوطه وارد کنید.

به قسمت کارمزد انتقال هم توجه کنید که نسبت به پولی که انتقال می دهید رقم بالایی نباشد که این نوع انتقال برای شما به صرفه نباشد.

در پایان روی گزینه ایجاد درخواست برداشت کلیک کنید تا برداشت پول انجام شود.

 

ادامه مطالب  کسری بودجه دولت و افزایش قیمت دلار

مشاهده نمودار قیمتی ارزهای مختلف

برای مشاهده نمودار قیمتی ارزهای پشتیبانی شده در نوبیتکس دو گزینه در اختیار دارید یکی بازارهای اصلی و دیگری بازارهای حرفه ای است.

نمایش نمودار قیمتی از طریق بازارهای اصلی

هم در منوی عمودی سمت راست و هم در منوی افقی در بالای صفحه اصلی صرافی نوبیتکس گزینه ای وجود دارد به نام بازارهای اصلی.

اگر روی آن کلیک کنید لیست انواع ارزهای پشتیبانی شده توسط نوبیتکس را می بینید.

تمامی نمودارهایی که در این قسمت مشاهده می کنید برحسب تومان هستند یعنی ارزش لحظه ای ارزهای دیجیتال را با واحد پولی تومان نشان می دهند.

 

ارزهای پشتیبانی شده توسط نوبیتکش

 

فرضا اگر روی عبارت بیت کوین/تومان کلیک کنید می توانید نمودار قیمتی ارز دیجیتال بیت کوین برحسب تومان را ببینید.

 

 

 

این نمودار به صورت شمعی و در تایم فریم یک ساعته ارائه شده است با کمی دقت روی صفحه نمودار می توانید آن را در بازه های زمانی دیگری و به صورت خطی یا میله ای هم مشاهده کنید.

اگر می خواهید در مورد این نمودارهای قیمتی بیشتر بدانید به مقاله آشنایی با تحلیل تکنیکال در بورس مراجعه کنید.

 

نمایش نمودارهای قیمتی از طریق بازارهای حرفه ای

در بخش بازارهای حرفه ای همان ارزهای قبلی را داریم اما این جا قیمت لحظه ای آنها را برحسب تتر نشان می دهد.

اگر از درس های قبلی یادتان باشد گفتیم که تتر یک ارز دیجیتال است که همیشه قیمت آن معادل یک دلار است بنابراین در این نمودارها هم می توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال را برحسب دلار مشاهده می کنید.

اگر پول ریالی خود را به تتر تبدیل کرده باشید در این قسمت می توانید خرید و فروش خود را با تتر به جای ریال انجام دهید.

 

خرید ارز دیجیتال در صرافی نوبیتکس

برای خرید ارز دیجیتال ابتدا به صفحه نمودار قیمتی آن برحسب تومان یا تتر بروید.

در قسمت پایین نمودار کادری مشاهده می کنید که در دو کادر متنی آن می توانید مقدار ارز دیجیتالی که می خواهید بخرید را وارد کنید و در کادر دیگر مقدار قیمتی که حاضر هستید برای آن بپردازید.

 

خرید ارز دیجیتال در نوبیتکس

 

اگر روی دو گزینه انتخاب که در  مقابل موجودی و پایین تریم پیشنهاد فروش قرار داده شده است کلیک کنید به اندازه مقدار پولی که در حال حاضر دارید و در بهترین قیمت فروش حال حاضر آن ارز را برای شما خواهد خرید.

در این حالت اگر روی گزینه خرید کلیک کنید همان لحظه خرید شما انجام می شود.

پس متوجه شدید که اگر با پایین ترین پیشنهاد فروش خرید کنید به این معنی است که شما با قیمت فعلی بازار حاضر به خرید ارز دیجیتال هستید.

اما اگر بخواهید در یک قیمت پایین تر از قیمت فعلی درخواست خرید خود را ثبت کنید باید خودتان قیمت دلخواهد را وارد کنید.

در این حالت مبلغی که می خواهید با آن ارز خرید کنید و قیمتی که می خواهید در آن خرید شما انجام گیرد را در کادرهای مربوط به آن بنویسید و دکمه خرید را بزنید.

در این حالت  سفارش خرید شمادر صف درخواست های خرید قرار می گیرد و هر زمان با آن قیمت فروشنده ای در بازار وجود داشت معامله انجام می گیرد.

 

ادامه مطالب  افزایش قیمت دلار از گذشته تاکنون | نمودار رشد دلار

فروش ارز دیجیتال از طریق صرافی نوبیتکس

طبیعی است که از قبل باید ارزی خریداری کرده باشید تا بتوانید آن را بفروشید.

 

فروش ارز در صرافی نوبیتکس

 

دقیقا مثل خرید، در بخش فروش هم یک کادر در زیر نمودار قیمتی و در سمت چپ صفحه قرار گرفته است.

 در حالت فروش سریع شما مقدار ارزی که می خواهید بفروش برسانید را با قیمتی که در حال حاضر خریدار برای آن درخواست خرید ثبت کرده است بفروش می رسانید و بهترین پیشنهاد خرید را هر لحظه در کادر مربوط به فروش می توانید ببینید.

اما اگر بخواهید در قیمتی که خودتان می خواهید ارزتان را بفروش برسانید لازم است که قیمت مربوطه را در کادر آن وارد کنید و سپس گزینه فروش را بزنید.

در این حالت سفارش فروش شما در صف فروش قرار می گیرد و هر زمان خریداری با آن قیمت در بازار وجود داشت معامله انجام می شود.

 

سفارش های خرید و فروش

در هر لحظه از زمان می توانید صفی از سفارش های خرید یا فروش را در بازار مشاهده کنید این اطلاعات در پایین کادر مربوط به خرید و فروش قرار داده شده اند. ضمنا معاملاتی که هر لحظه پایان پذیرفته و انحام گرفته است را هم در صفحه نمودار قیمتی هر ارز می توانید ببینید.

 

سفارش های خرید و فروش در نوبیتکس

 

 

تاریخچه خرید و فروش

در بخش مربوط به تاریخچه که در منوی عمودی سمت راست صفحه قرار گرفته است در هر لحظه و برای هر ارز دیجیتال می توانید سفارشاتی که برای خرید یا فروش گذاشته اید، معاملاتی که در تاریخ مشخص در قیمت های مختلف انجام گرفته است لیست همه تراکنش های مالی که مربوط به خرید و فروش ارز می باشد و تاریخچه ای از واریزها و برداشت های ریالی و ارزی به حساب کاربری تان در صرافی نوبیتکس را مشاهده کنید.

 

تاریخچه خرید و فروش ها در نوبیتکس

 

اینها همه مواردی بودند که در تمام صرافی ارزهای دیجیتال به آنها نیاز خواهیم داشت و غیر از اینها موارد دیگری هم وجود دارد که جزو عملیات اصلی نیستند اما ممکن است گاهی به آنها نیاز داشته باشیم.

بنابراین سعی کنید محیط کاری معاملات خود را بخوبی بشناسید و با قسمت های مختلف آن آشنا شوید.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
ارز دیجیتال مشاوره سرمایه گذاری اینستاگرام

به این مطلب امتیاز بدید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی