نرم افزاری برای افزایش انضباط مالی

انضباط مالی

 

نرم‌افزاری برای افزایش انضباط مالی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

stars

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تمام حساب ‌و کتاب ‌های مالی ‌تان را روی یک برگه کاغد ثبت کنید تا در جریان دخل و خرج ماهیانه خود قرار بگیرید.

ثبت این حساب ‌و کتاب ها روی کاغد یا در نرم‌افزار ورد این مشکل را دارد که اولا شلوغ و نامرتب خواهد بود دوما هزینه‌ های مختلف با هم قاطی می ‌شوند و دسترسی به آنها در هر زمانی ناممکن خواهد بود،

همچنین رسم نمودار بر اساس میزان هزینه‌ ها یا درآمد های ماهانه یا سالانه امکان ‌پذیر نیست

یا ممکن است بسیار زمان ‌بر باشد و حتی نوشتن همیشگی بر روی کاغذ یا این فایل‌ های ورد، حوصله‌ بر خواهد بود.

امروزه به لطف تکنولوژی مدیریت حساب های مالی شخصی بسیار ساده تر شده است.

شما می توانید با استفاده از نرم افزارهای مالی که در این زمینه طراحی شده اند و قابلیت نصب برروی گوشی موبایل هم دارند به راحتی در طول روز هزینه ها و درآمدهای خود را هر لحظه ثبت کنید.

تعداد این نرم افزارها کم نیست و هر روز هم به تعداد آنها اضافه می شود.

شاید تفاوت آنچنانی هم بین این نرم افزار ها نباشد.

تنها مساله مهمی که در کار با این نرم افزارها وجود دارد این است که بتوانید کار کردن با آنها را برای خودتان به صورت یک عادت روزانه در بیاورید و همیشه برای کارهای مالی خود از آنها استفاده کنید.

بنابراین خیلی ذهن خود را با این فکر که کدام یکی از همه بهتر است درگیر نکنید.

برای شروع هر کدام را که انتخاب کنید مناسب است فقط همان طور که گفتم مهم این است که بتوانید به صورت منظم از آن استفاده کنید.

 

نرم افزار حسابداری شخصی هلو

نرم افزاری که خودم از آن استفاده می کنم نرم افزار حسابداری هلو است که بسیار ساده و کارآمد می تواند لیست هزینه ها و درآمدها و کلی حساب و کتاب مالی دیگر را برای شما یکجا در یک نرم افزار گرد هم بیاورد.

ضمنا در این نرم‌افزار قسمتی هم برای یادآوری چک‌ها و اقساط بانکی دارد که قبل از موعد، آنها را به شما یادآوری می‌کند.

 

ادامه مطالب  مسئولیت امور مالی شما را چه کسی بر عهده دارد؟

مشخصات نرم افزار هلو

 

 

این نرم‌افزار را با نام تجاری هلو می ‌توانید از شرکت سازنده اش دانلود کنید.

من حدود ۵ سال است که از این نرم ‌افزار استفاده می‌کنم و الان به راحتی می ‌توانم ببینم که مثلا چهار سال پیش در تاریخ مشخصی چه خرج‌ هایی داشته‌ ام یا میزان هزینه‌ های من نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده یا کاهش یافته است؟

 

نرم افزار حسابداری شخصی پارمیس

نرم افزار بسیار مفید دیگری که برای این منظور می توانید استفاده کنید نرم افزار مدیریت حسابداری شخصی پارمیس است که یکی از ویژگی های خوبی که نسبت به نرم افزار قبلی دارد این است که هم نسخه آندروید دارد و هم نسخه آی او اس در حالی که نرم افزار هلو فقط نسخه آندروید دارد.

 

نرم افزار حسابداری شخصی پارمیس

 

این نرم افزار هم امکان ثبت درآمدها و هزینه ها، مانده بانک ها و مدیریت چک را به کاربران می دهد و به راحتی می توانید هزینه ها و درآمدهای روزانه و هفتگی و ماهانه خود را روی آن ثبت کنید.

برای دانلود این نرم افزار هم می توانید به صفحه سایت سازنده آن مراجعه کنید.

 

توصیه ای که بسیار ضروری است این است که به هیچ عنوان خودتان درگیر انواع نرم افزارها در این خصوص نکنید و سعی کنید به یک نرم افزار عادت کنید و هزینه های روزانه تان را روی ان ثبت کنید. 

چون امکاناتی که اغلب این نرم افزار ها ارایه می دهند کم و بیش شبیه به هم است و تفاوت آنچنانی با هم ندارند صرفا رابطهای گرافیکی کمی تغییر کرده است.

 

یادتان باشد یکی از اولین مراحل رسیدن به استقلال مالی داشتن انضباط مالی است و تا میزان هزینه و درآمد خود را به درستی ندانید انضباط مالی حاصل نمی‌شود.

 

Print Friendly, PDF & Email
ارز دیجیتال مشاوره سرمایه گذاری اینستاگرام

به این مطلب امتیاز بدید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی